Keep it here for the full schedule, up-to-date standings and results for the 2021 Tim Hortons Brier running March 5-14 inside the "curling bubble" at Markin MacPhail Centre in WinSport’s Canada Olympic Park in Calgary.
Standings
Championship Pool
The top team earns a bye to the final. Second and third place teams advance to the semifinal.
* - Wayne Middaugh is skipping Wild Card Three.
Pool A
The top four teams advance to the Championship Pool.
* - Wayne Middaugh is skipping Wild Card Three.
Pool B
The top four teams advance to the Championship Pool.
* - Scott McDonald is skipping Nova Scotia.
Schedule/Results
Draw 1: Friday, March 5, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Saskatchewan 10, Nunavut 2
- Wild Card Two 7, Nova Scotia 4
- Quebec 7, Newfoundland and Labrador 6
- Canada 6, Ontario 2
Draw 2: Saturday, March 6, 10:30 a.m. ET / 8:30 a.m. MT
- Wild Card Three 9, Northwest Territories 5
- New Brunswick 6, Wild Card One 3
- Northern Ontario 11, Yukon 3
- Manitoba 5, Alberta 4
Draw 3: Saturday, March 6, 3:30 p.m. ET / 1:30 p.m. MT
- Wild Card Two 7, Newfoundland and Labrador 6
- Canada 11, Quebec 7
- Ontario 6, Saskatchewan 3
- Nova Scotia 11, Prince Edward Island 4
Draw 4: Saturday, March 6, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Wild Card One 8, Northern Ontario 5
- Manitoba 9, Yukon 5
- Alberta 13, Northwest Territories 5
- New Brunswick 7, British Columbia 5
Draw 5: Sunday, March 7, 10:30 a.m. ET / 8:30 a.m. MT
- Ontario 12, Nova Scotia 7
- Saskatchewan 6, Newfoundland and Labrador 3
- Wild Card Two 12, Prince Edward Island 5
- Quebec 15, Nunavut 1
Draw 6: Sunday, March 7, 3:30 p.m. ET / 1:30 p.m. MT
- Alberta 6, New Brunswick 5
- Northern Ontario 7, Northwest Territories 5
- Wild Card One 10, British Columbia 7
- Wild Card Three 12, Yukon 2
Draw 7: Sunday, March 7, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Quebec 10, Prince Edward Island 4
- Ontario 16, Nunavut 1
- Nova Scotia 11, Newfoundland and Labrador 4
- Wild Card Two 9, Canada 7
Draw 8: Monday, March 8, 3:30 p.m. ET / 1:30 p.m. MT
- British Columbia 9, Yukon 2
- Alberta 5, Wild Card Three 3
- New Brunswick 7, Northern Ontario 6
- Manitoba 8, Wild Card One 5
Draw 9: Monday, March 8, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Saskatchewan 6, Canada 5
- Nova Scotia 9, Quebec 6
- Wild Card Two 11, Nunavut 3
- Newfoundland and Labrador 11, Prince Edward Island 7
Draw 10: Tuesday, March 9, 10:30 a.m. ET / 8:30 a.m. MT
- Manitoba 7, Northwest Territories 4
- New Brunswick 8, Yukon 3
- Wild Card Three 6, Wild Card One 5
- Northern Ontario 8, British Columbia 7
Draw 11: Tuesday, March 9, 3:30 p.m. ET / 1:30 p.m. MT
- Ontario 9, Newfoundland and Labrador 4
- Prince Edward Island 7, Nunavut 4
- Canada 8, Nova Scotia 6
- Saskatchewan 9, Quebec 6
Draw 12: Tuesday, March 9, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Northern Ontario 7, Alberta 5
- Wild Card Three 4, British Columbia 3
- Manitoba 8, New Brunswick 4
- Northwest Territories 9, Yukon 5
Draw 13: Wednesday, March 10, 10:30 a.m. ET / 8:30 a.m. MT
- Canada 8, Prince Edward Island 4
- Wild Card Two 9, Saskatchewan 2
- Quebec 10, Ontario 7
- Newfoundland and Labrador 9, Nunavut 2
Draw 14: Wednesday, March 10, 3:30 p.m. ET / 1:30 p.m. MT
- Wild Card Three 7, New Brunswick 6
- Northern Ontario 3, Manitoba 0
- British Columbia 10, Northwest Territories 5
- Alberta 9, Wild Card One 3
Draw 15: Wednesday, March 10, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Nova Scotia 14, Nunavut 1
- Canada 11, Newfoundland and Labrador 3
- Saskatchewan 10, Prince Edward Island 5
- Ontario 9, Wild Card Two 3
Draw 16: Thursday, March 11, 10:30 a.m. ET / 8:30 a.m. MT
- British Columbia 7, Manitoba 4
- Wild Card One 12, Northwest Territories 3
- Alberta 11, Yukon 2
- Wild Card Three 8, Northern Ontario 6
Draw 17: Thursday, March 11, 3:30 p.m. ET / 1:30 p.m. MT
- Wild Card Two 10, Quebec 5
- Ontario 8, Prince Edward Island 4
- Canada 9, Nunavut 2
- Saskatchewan 7, Nova Scotia 5
Draw 18: Thursday, March 11, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Wild Card One 14, Yukon 2
- Alberta 7, British Columbia 5
- Wild Card Three 5, Manitoba 4
- Northwest Territories 10, New Brunswick 6
Draw 19: Friday, March 12, 2:30 p.m. ET / 12:30 p.m. MT
- Manitoba 7, Ontario 6
- Alberta 8, Wild Card Two 7
- Wild Card Three 9, Saskatchewan 5
- Northern Ontario 7, Canada 2
Draw 20: Friday, March 12, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Wild Card Two 8, Northern Ontario 5
- Ontario 10, Wild Card Three 8
- Canada 12, Manitoba 2
- Saskatchewan 8, Alberta 7
Draw 21: Saturday, March 13, 2:30 p.m. ET / 12:30 p.m. MT
- Canada 6, Wild Card Three 3
- Saskatchewan 5, Northern Ontario 4
- Alberta 8, Ontario 3
- Wild Card Two 12, Manitoba 4
Draw 22: Saturday, March 13, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Saskatchewan 9, Manitoba 6
- Alberta 8, Canada 2
- Wild Card Two 7, Wild Card Three 6
- Northern Ontario 9, Ontario 3
Semifinal: Sunday, March 14, 2:30 p.m. ET / 12:30 p.m. MT
- Alberta 6, Saskatchewan 5
Final: Sunday, March 14, 8:30 p.m. ET / 6:30 p.m. MT
- Alberta 4, Wild Card Two 2