Canadian Olympic curling trials: Standings, schedule and results

Keep it here for the latest from the 2021 Canadian Olympic curling trials in Saskatoon with up-to-date standings, the full schedule and results.


Men's Standings

  • Brad Gushue (7-1)
  • Brad Jacobs (7-1)
  • Kevin Koe (6-2)
  • Mike McEwen (4-4)
  • Matt Dunstone (3-5)
  • John Epping (3-5)
  • Brendan Bottcher (3-5)
  • Jason Gunnlaugson (2-6)
  • Tanner Horgan (1-7)



  • Women's Standings

  • Tracy Fleury (8-0)
  • Jennifer Jones (5-3)
  • Kerri Einarson (4-4)
  • Krista McCarville (4-4)
  • Casey Scheidegger (4-4)
  • Jacqueline Harrison (3-5)
  • Kelsey Rocque (3-5)
  • Laura Walker (3-5)
  • Rachel Homan (2-6)



  • Schedule/Results

    Draw 1: Saturday, Nov. 20, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Jennifer Jones 8, Krista McCarville 5
    • Jacqueline Harrison 6, Rachel Homan 5
    • Tracy Fleury 7, Kerri Einarson 4
    • Casey Scheidegger 6, Laura Walker 4

    Draw 2: Saturday, Nov. 20, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Brad Gushue 6, Brendan Bottcher 4
    • Kevin Koe 9, Tanner Horgan 2
    • Mike McEwen 7, Matt Dunstone 2
    • Brad Jacobs 9, John Epping 3

    Draw 3: Sunday, Nov. 21, 10 a.m. ET / 9 a.m. CT

    • Laura Walker 9, Kelsey Rocque 3
    • Kerri Einarson 10, Casey Scheidegger 5
    • Jennifer Jones 10, Jacqueline Harrison 2
    • Krista McCarville 9, Rachel Homan 5

    Draw 4: Sunday, Nov. 21, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • John Epping 10, Jason Gunnlaugson 5
    • Brad Jacobs 7, Matt Dunstone 6
    • Brad Gushue 7, Kevin Koe 3
    • Tanner Horgan 6, Brendan Bottcher 5

    Draw 5: Sunday, Nov. 21, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Jacqueline Harrison 7, Kerri Einarson 6
    • Jennifer Jones 8, Laura Walker 7
    • Casey Scheidegger 5, Krista McCarville 4
    • Tracy Fleury 8, Kelsey Rocque 6

    Draw 6: Monday, Nov. 22, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Kevin Koe 10, Matt Dunstone 3
    • Brad Gushue 8, John Epping 6
    • Brad Jacobs 5, Brendan Bottcher 2
    • Mike McEwen 11, Jason Gunnlaugson 2

    Draw 7: Monday, Nov. 22, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Jennifer Jones 7, Casey Scheidegger 5
    • Tracy Fleury 9, Krista McCarville 2
    • Rachel Homan 9, Kelsey Rocque 6
    • Kerri Einarson 9, Laura Walker 5

    Draw 8: Tuesday, Nov. 23, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Brad Gushue 7, Brad Jacobs 6
    • Brendan Bottcher 10, Mike McEwen 2
    • Jason Gunnlaugson 11, Tanner Horgan 6
    • John Epping 9, Matt Dunstone 7

    Draw 9: Tuesday, Nov. 23, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Tracy Fleury 8, Rachel Homan 3
    • Kelsey Rocque 6, Casey Scheidegger 5
    • Kerri Einarson 10, Jennifer Jones 9
    • Krista McCarville 6, Jacqueline Harrison 4

    Draw 10: Wednesday, Nov. 24, 10 a.m. ET / 9 a.m. CT

    • Mike McEwen 6, Tanner Horgan 5
    • Brad Jacobs 7, Jason Gunnlaugson 5
    • Brad Gushue 9, Matt Dunstone 4
    • Kevin Koe 9, Brendan Bottcher 7

    Draw 11: Wednesday, Nov. 24, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Krista McCarville 6, Kerri Einarson 5
    • Tracy Fleury 9, Jacqueline Harrison 6
    • Laura Walker 11, Rachel Homan 5
    • Jennifer Jones 8, Kelsey Rocque 5

    Draw 12: Wednesday, Nov. 24, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Matt Dunstone 9, Brendan Bottcher 4
    • Kevin Koe 7, Mike McEwen 6
    • John Epping 8, Tanner Horgan 4
    • Jason Gunnlaugson 7, Brad Gushue 6

    Draw 13: Thursday, Nov. 25, 10 a.m. ET / 9 a.m. CT

    • Tracy Fleury 11, Laura Walker 7
    • Rachel Homan 7, Jennifer Jones 5
    • Krista McCarville 8, Kelsey Rocque 7
    • Casey Scheidegger 7, Jacqueline Harrison 6

    Draw 14: Thursday, Nov. 25, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Mike McEwen 6, John Epping 2
    • Brad Gushue 10, Tanner Horgan 1
    • Brendan Bottcher 7, Jason Gunnlaugson 6
    • Brad Jacobs 8, Kevin Koe 2

    Draw 15: Thursday, Nov. 25, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Kelsey Rocque 8, Jacqueline Harrison 5
    • Laura Walker 9, Krista McCarville 5
    • Tracy Fleury 10, Casey Scheidegger 3
    • Kerri Einarson 7, Rachel Homan 6

    Draw 16: Friday, Nov. 26, 10 a.m. ET / 9 a.m. CT

    • Kevin Koe 8, Jason Gunnlaugson 7
    • Brendan Bottcher 10, John Epping 6
    • Brad Jacobs 9, Mike McEwen 5
    • Matt Dunstone 8, Tanner Horgan 4

    Draw 17: Friday, Nov. 26, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Casey Scheidegger 8, Rachel Homan 6
    • Kelsey Rocque 8, Kerri Einarson 4
    • Jacqueline Harrison 10, Laura Walker 9
    • Tracy Fleury 7, Jennifer Jones 6

    Draw 18: Friday, Nov. 26, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Brad Jacobs 12, Tanner Horgan 5
    • Matt Dunstone 8, Jason Gunnlaugson 4
    • Kevin Koe 9, John Epping 3
    • Brad Gushue 6, Mike McEwen 4

    Women's Tiebreaker 1: Saturday, Nov. 27, 10 a.m. ET / 9 a.m. CT

    • Kerri Einarson vs. Casey Scheidegger

    Men's Semifinal / Women's Tiebreaker 2: Saturday, Nov. 27, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Brad Jacobs vs. Kevin Koe
    • Krista McCarville vs. TBD

    Women's Semifinal: Saturday, Nov. 27, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Jennifer Jones vs. TBD

    Women's Final: Sunday, Nov. 28, 3 p.m. ET / 2 p.m. CT

    • Tracy Fleury vs. TBD

    Men's Final: Sunday, Nov. 28, 8 p.m. ET / 7 p.m. CT

    • Brad Gushue vs. TBD

    When submitting content, please abide by our  submission guidelines, and avoid posting profanity, personal attacks or harassment. Should you violate our submissions guidelines, we reserve the right to remove your comments and block your account. Sportsnet reserves the right to close a story’s comment section at any time.
    We use cookies to improve your experience. Learn More or change your cookie preferences. By continuing to use this site, you agree to the use of cookies.
    close